O mně

Textu je příliš. Stává se z něj balast, který často neslouží k ničemu dobrému, respektive k ničemu. Proto si myslím, že je čím dál tím důležitější psát jen pro to, co dává smysl a tam, kam to dává smysl, a rozhodla jsem se své nabyté zkušenosti a znalosti směřovat k tématům, která jsou teď nejvíce potřeba zviditelnit – k udržitelnosti, obnovitelným zdrojům, přechodu na cirkulární ekonomiku a environmentálním tématům.

Jak jsem se sem dostala

Vystudovala jsem Bohemistiku na Univerzitě Karlově v Praze. Kromě chození na semináře o poezii undergroundu, literatuře 19. století a přednáškách o české syntaxi jsem začala pracovat jako elévka v Hospodářských novinách. Kromě přehazování zpráv ČTK jsem editovala články jiných autorů a postupem času také napsala nějaké své texty.

„Nejmodernější newsroom v Česku“ na mě ale začal být až příliš moderní, velký a otevřený. Postupně jsem přešla ke copywritingu – nejdřív přes stáž ve firmě, která sdružovala nejrůznější start-upy od projektů jako je mluvii, NemoInspekt, až po Bolt (dřívě Taxify), a později v malé online marketingové agentuře eVisions Advertising, kde jsem se mohla věnovat jen a pouze psaní a obsahu a rozvíjet ho i po stránce SEO a UX.

To už jsem pokračovala z bakaláře na magisterském oboru nových médií na stejné fakultě a začala se věnovat udržitelným tématům nejen ve školních projektech, ale i v práci.

Stala jsem se součástí Institutu cirkulární ekonomiky, který je v Česku hlavním hybatelem společenského běhu směrem k udržitelnější budoucnosti. Dostala jsem na starost vydolovat informační web Zajímej.se z hlubin vyhledávačů a začít systematicky organizovat jeho obsah. Nyní web vedu jak po obsahové, tak po optimalizační stránce.

O co mi jde?

Mým cílem je pomáhat lidem, kteří mají nápad akcentující zdraví planety, značkám, které uplatňují principy cirkulární ekonomiky, tj. selského rozumu, ale i firmám a jednotlivcům, kteří za sebou jen jednoduše nezanechávají nepořádek, a to jak ten materiální, tak ten duševní. Pomáhat copywritingem, ghostwritingem, obsahovým marketingem, jednoduše – psaním.

Jak?

  • Vytvořením obsahové strategie
  • Naplánováním publikačního plánu
  • Psaním PR článků
  • Psaním tiskových zpráv
  • Plněním blogu
  • Realizací rozhovorů
  • Otextováním e-shopu, nového či starého webu
  • Faktografickou i jazykovou kontrolou již hotových textů
  • Napsáním či zredigováním e-booku, brožury či knihy
  • Vyhodnocováním obsahu

Spojme síly

Pokud to máte podobně, napište mi a pojďme se setkat.

Chcete-li se jen na něco zeptat nebo sdílet zajímavosti a myšlenky, dejte mi o nich vědět, ráda si o nich přečtu.

Zajímá vás, co se děje v oblasti udržitelného rozvoje u nás i v zahraničí? Uvařte si kávu a dejte si k ní Slow Sunday.

Mé více či méně osobní zápisky najdete na blogu.